Odchudzanie

5 zasad czystego odżywiania

Czytasz ten artykuł i “z radością” bierzesz kęs zielonego jabłka?

Nie powinieneś tego robić. Rozkoszuj się na przykład rybą, i to tłustszą! Poczuj się komfortowo i przejdź do drugiego poziomu czystego odżywiania.

5 zasad czystego odżywiania

W planie mamy 5 zasad czystego odżywiania. Należy ściśle przestrzegać listy dozwolonych pokarmów.

Żywność w opakowaniach, żywność wygodna i żywność w puszkach często ma niejasny skład. W poprzednim artykule poruszyliśmy już temat nieznanych składników w składzie produktu, z których warto byłoby zrezygnować.

Produkty chlebowe i makarony są, niestety, do pominięcia.

Musimy zapomnieć o wszelkich produktach, które zawierają mąkę. Trzeba też zapomnieć o zbożach, które zawierają gluten. Nie należy się niepokoić. Osiągając pożądany rezultat w walce z dodatkowymi kilogramami, można czasem pozwolić sobie na ulubione potrawy, które znajdują się na liście zakazanych.

Zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem i uważnie studiuj etykiety.
Jeśli przestrzegasz zasad czystego żywienia, planujesz schudnąć, poprawić swoje zdrowie, warto zrozumieć, że po prostu nie masz prawa zjeść łyżki miodu, ugryźć cukierka lub wziąć łyk napoju gazowanego!

Jedna łyżeczka miodu może być dla ciebie ogromnym błędem. Czysta dieta jest zbudowana na zasadzie tłuszcze + białka + minimum węglowodanów (więcej na ten temat później). Właśnie ta łyżeczka miodu zniszczy całą piramidę i spowolni proces odchudzania na co najmniej 5 dni.

Wielkość porcji spożywanego pokarmu

W tym formacie jedzenia, jedzenie nie jest ważone ani mierzone. Absolutnie wszystko jest robione “na oko”.

Po co wszystko komplikować i liczyć kalorie? Wkrótce stanie się to po prostu nudne, a koncepcja dyscypliny runie jak domek z kart.

Ważne jest, aby zrozumieć, poczuć i zaakceptować ustaloną ilość jedzenia. Śpieszę przekazać Wam dobrą wiadomość, wielkość porcji nie będzie Was denerwować.

W przybliżeniu, talerz na posiłek nie powinien być większy niż 25 centymetrów. W naszych umysłach dzielimy go na dwie części. Jedną połowę będą zajmować warzywa, a drugą produkty białkowe i tłuszczowe. Nie oznacza to, że wystarczy ugotować pierś z kurczaka. Absolutnie musisz jeść tłuszcze. Może to być smażony boczek, taka sama pierś z kurczaka gotowana na maśle, schabowy, jajecznica. Mam nadzieję, że zasada jest jasna.

Forma przyrządzania potraw

Nie ma znaczenia, jak jedzenie jest przyrządzone. Można je smażyć, dusić, gotować, grillować, wędzić. Jedyną rzeczą, która ma znaczenie jest lista dozwolonych produktów spożywczych.

Teraz jest moment dla twojej wyobraźni. Eksperymentuj, wymyślaj, czytaj przepisy w Internecie, w czasopismach i książkach. Będziesz zaskoczony swoimi umiejętnościami i z przyjemnością zaangażujesz się w ten proces.

Jedzenie ułamkowe

Gdzieś można przeczytać, że przy czystym odżywianiu należy jeść 5-6 razy dziennie i łączyć posiłki z przekąskami. Raczej zgodziłabym się z tą opinią, gdy chcesz po prostu utrzymać swoją figurę taką, jaka jest w tej chwili. Jeśli chcesz schudnąć, wystarczy, że będziesz jadła 4 posiłki dziennie i wyeliminujesz przekąski. Dodatkowo pamiętajmy o zasadzie nr 2, która przypomina, że porcje nie są tak małe, aby dodawać do diety dwa posiłki więcej.

Co w tym przypadku nazywamy posiłkiem? To jest wtedy, gdy wkładasz coś do ust. Kawałek kiełbasy byłby już traktowany jako osobny posiłek, gdybyś zapomniał go zjeść w ciągu dnia. Bądź uważny na siebie.
Ogromnym plusem jest to, że wszystkie posiłki robisz systematycznie i o tej samej porze. Na przykład, wprowadź zasadę, aby śniadanie jeść między 11:00 a 12:00, obiad między 14:00 a 15:00, itd.

Przerywany post

Zacznijmy od łatwego. 13 godzin postu. Zaufaj mi, to nie jest trudne. Przez większość czasu będziesz spał, ponieważ odliczanie będzie trwało od momentu zjedzenia ostatniego posiłku.

Z czasem godziny postu będą się sumować, dochodząc do 16 godzin. Nie będzie to już dla ciebie trudne.

Należy pamiętać, że ostatni posiłek powinien być nie później niż o 20:00. Następnie organizm przechodzi w fazę odpoczynku i nie będzie zadowolony z późnego posiłku.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

Może Ci się spodobać

Więcej w:Odchudzanie