Odchudzanie

7 lekcji o odchudzaniu na czystym odżywianiu

Najwyższy czas zacząć podsumowywać nasz wielki i pyszny temat o czystym odżywianiu i odchudzaniu. Teraz będziemy rozmawiać o 7 lekcjach rozstania, jak pozostać na torze i podążać za swoim celem do końca bez żadnych załamań, nerwów i niekontrolowanej chęci zjedzenia czegoś słodkiego lub niezdrowego.

7 lekcji o odchudzaniu na czystym odżywianiu

Pierwsza i najbardziej podstawowa lekcja

Jak tylko pojawi się myśl, że chcę schudnąć jest wykluczenie produktów o niskim indeksie glikemicznym. Weź pod uwagę, że będziesz musiał również zrezygnować z owoców. Wydawać by się mogło, że owoce zawierają fruktozę i mają niski indeks glikemiczny, a jednak tak nie jest.

Ludzie nadal jedzą owoce jako przekąskę lub dodatek do głównych posiłków i nie uważają, że nie ma to pozytywnego wpływu na ich sylwetkę w okresie łączenia czystej diety z odchudzaniem.

Dlatego pierwszym zadaniem w okresie zrzucania zbędnych kilogramów jest zapomnienie o owocach i produktach zawierających cukier.

Unikaj produktów ze słowem “syrop” w składzie, a preferuj słodziki takie jak stewia, fitparad. Na ich bazie można przygotować różne słodkości i desery.

Druga lekcja dotyczy przekąsek

Podjadanie to ciągłe uczucie głodu. Podjadanie z jakimkolwiek jedzeniem prowokuje wzrost poziomu cukru we krwi, a co za tym idzie wzrost insuliny.

Pozwólcie, że podam wam prosty przykład. Czy często słyszałeś od znajomych lub przyjaciół, którzy propagują prawidłowe odżywianie, że lepiej zjeść jabłko, gdy poczujesz głód? Powiedzmy, żeby zrobić przekąskę. Tak więc jabłko zaspokoi twój głód dosłownie na 20 minut. A na koniec dostaniesz uczucie głodu, z którym niedawno się pożegnałeś, całą masę węglowodanów i dodatkowe kalorie.

Brzmi przekonująco? Mam nadzieję, że tak, więc ruszajmy dalej!

7 lekcji o odchudzaniu na czystym odżywianiu

Lekcja trzecia i pojęcie spożycia białka

Spożycie białka ma swoje granice. Bardzo ważne jest, aby się nim nie przejadać. Wiele osób nie dostrzega w tym niebezpieczeństwa i zaczyna szkodzić swojemu zdrowiu. Duża ilość białka nie ma czasu na przetworzenie przez organizm i dlatego, podobnie jak owoce, powoduje wzrost poziomu cukru i insuliny.

Optymalna dawka to 1 gram białka na 1 kilogram masy ciała. Jeśli ważysz 70 kilogramów, powinieneś spożywać co najmniej 70 gramów białka dziennie (przynajmniej).

Brak białka w organizmie prowadzi do słabych stawów, złej kondycji skóry, paznokci i włosów. Można iść na zawsze, ale należy wziąć pod uwagę, że nie należy nadużywać białka albo. Możliwe jest obliczenie indywidualnej porcji białka, którą można spożyć w ciągu dnia.

Lekcja czwarta

A co ze śniadaniem?

Mówisz, że po przebudzeniu trzeba zjeść obfity posiłek. Mówisz, że śniadanie to energia na cały dzień. Ale co, jeśli nie jest? Ostatnio byłam uczestniczką wspaniałego autorskiego projektu, który łączył w sobie wszystkie etapy wchodzenia w system czystego odżywiania i proces odchudzania. Powiedzieć, że byłem zadowolony – to nic nie powiedzieć.

W ciągu 6 tygodni schudłam 6 kilogramów, co oznacza, że bezpiecznie pozbyłam się nadwagi z organizmu. Sens śniadań polegał na tym, że ich nie było. Poproszono nas, abyśmy spróbowali usunąć słowo “śniadanie” z naszego słownictwa na ten okres. Nie bez powodu napisałem do ciebie o poście interwałowym. Ma to swoje miejsce.

Nie można bowiem zjeść śniadania, przestrzegając postu między posiłkami, wcześniej niż o 11.00. Postanowiliśmy nazwać ten proces pierwszym posiłkiem. Nauczono nas, że pierwszy posiłek należy spożywać jak najpóźniej.

Kiedy się obudzisz, nie odkładaj porannej rutyny i rytuałów na później. Nie obciążaj żołądka zaraz po przebudzeniu. Z pewnością będziesz się czuł ociężały, chory i w złym nastroju.

Zacznij od naładowania organizmu szklanką ciepłej wody. Pozwól, aby twoje wewnętrzne ja obudziło się i rozpoczęło wszystkie procesy spalania nadmiaru tłuszczu.

7 lekcji o odchudzaniu na czystym odżywianiu

Lekcja piąta

Nie musisz bać się tłuszczu.

Tłuszcz neutralizuje działanie insuliny. Jest to jedyny składnik, który nie wpływa na poziom insuliny w organizmie. Zawsze jednak pamiętaj o ilościach jedzenia, o których mówiliśmy w artykule 2. 5 zasad czystego odżywiania.

Lekcja szósta. Unikaj glutenu. Nie chcę się powtarzać, bo niedawno czytaliśmy o tym w poprzednim artykule. Przypomnij sobie przykład, jak gluten zatyka otwory w jelitach, przez które przechodzą składniki odżywcze, witaminy i minerały. Chociaż na półkach sklepowych jest 80% produktów, które zawierają gluten. Jestem pewna, że z jasnym umysłem i zdrowym rozsądkiem znajdziesz zdrową żywność dla swojego ciała.

brocolli

Lekcja siódma

Każda utrata wagi jest zawsze efektem ubocznym zdrowia organizmu. Jeśli ktoś ma nadwagę, oznacza to, że a priori ma spowolniony metabolizm. Nie dlatego, że je za dużo, ale dlatego, że ma zaburzoną gospodarkę hormonalną.

Podstawowym zadaniem w odchudzaniu jest regeneracja organizmu. Przywróć do normy swoje hormony, insulinę, tarczycę. A to odbywa się poprzez odżywianie.

Bez względu na to, ile wagi straciłeś, najważniejsze, że jesteś na dobrej drodze. Rehabilitujesz swoje ciało.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

Może Ci się spodobać

Więcej w:Odchudzanie