Odchudzanie

Alkohol i czyste odżywianie

Nie trzeba długo o tym mówić. Mało kto powie Ci, że to zdrowe.

Alkohol ma 7 kcal na gram. To około dwa razy więcej niż białko i węglowodany, których wartość energetyczna wynosi około 4 kcal na gram. I nieco mniej niż tłuszcze, których każdy gram dostarcza 9 kcal.

Jednak badania wykazują, że ze względu na wysoki efekt termiczny alkoholu, rzeczywista ilość metabolizowana przez organizm wynosi około 80%. Innymi słowy, alkohol w rzeczywistości dostarcza około 5,5 kcal na gram.

Alkohol i czyste odżywianie

Ale nie o tym teraz w ogóle rozmawiamy. Bardziej interesuje nas to, jak wpływa na proces odchudzania w czystym odżywianiu. To proste. Od picia alkoholu nie przytyjesz, ale też nie schudniesz. To tylko zatrzymuje utratę wagi na 4-5 dni.

Najpierw wątroba przekształca alkohol w octan. Ta substancja jest toksyczna. W rezultacie organizm traktuje metabolizm alkoholu jako priorytet. Dopiero po usunięciu całego alkoholu rozpoczyna się proces spalania tłuszczu i węglowodanów.

Jeśli zdecydujesz się na dodanie alkoholu do swojej diety, preferuj napoje o niskiej zawartości węglowodanów, a najlepiej w ogóle bez węglowodanów (whisky, tequila, rum, wódka…).

Zapomnij o piwie. Innymi słowy, jest to płynny chleb, co oznacza stałe węglowodany.

Tak samo jest z koktajlami. Wysoka zawartość cukru i barwników na pewno nie doprowadzi Cię do idealnej figury.

Staraj się ograniczyć spożycie alkoholu nie częściej niż raz w tygodniu, w przeciwnym razie utrata wagi nie wchodzi w rachubę.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

Może Ci się spodobać

Więcej w:Odchudzanie