Odchudzanie

Dlaczego waga waha się podczas pierwszych etapów przejścia na czyste odżywianie?

Dlaczego waga waha się

Na początku nie należy zwracać uwagi na wagę. Może się ona zatrzymać lub najpierw zmniejszyć, a następnie zwiększyć. Najważniejsze jest to, aby nie chudnąć w jedzeniu. Nasze ciała są fizycznie i fizjologicznie niezdolne do utraty więcej niż jednego kilograma tłuszczu na tydzień.

Tak bardzo chcemy schudnąć jak najszybciej, że kiedy wchodzimy na wagę i widzimy plus 1 kg od razu wpadamy w panikę! I w rzeczywistości może być wiele powodów takiego stanu rzeczy.

Ciało się buntuje! Odbudowuje się w inny sposób pracy, a dodane kilogramy nie są straszne. Prawdopodobnie zjedliśmy za dużo białka, a ono zatrzymuje wodę w organizmie, za dużo węglowodanów, zjedliśmy trochę więcej soli lub wypiliśmy dużo wody. Wszystkie te czynniki mają wpływ na twoją wagę.

Dlatego nie należy się martwić, jeśli 1-2 dni waga pokazuje plus w kilogramach. Powinieneś być zaniepokojony, jeśli umieścić na kilka gramów każdego dnia przez tydzień.

Waga może się zatrzymać

Waga może się zatrzymać

Nie miej złudzeń, że zawsze będziesz chudnąć. System metaboliczny jest tak skonfigurowany, że w przypadku głodu, będzie przechowywał maksymalną ilość energii wysokiej jakości.

Przypominam, że tłuszcz jest najwyższej jakości energią dla organizmu, więc jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości kalorii, jeśli głodujesz, ćwiczysz lub jesteś na diecie, organizm będzie starał się nie spalać tłuszczu, a to nazywa się stanem płatności.

Dlatego po około 10-12 dniach organizm wolniej traci zbędne kilogramy. Jak można mu pomóc? Możesz przyjmować suplementy przyspieszające proces przemiany materii, dodać do swojego życia ćwiczenia, treningi sportowe. Najłatwiejszą rzeczą do zrobienia jest czekanie. Zwykle ustępuje w ciągu 5-7 dni.

Istnieją takie pojęcia jak zwiększona ilość kalorii, deficyt kalorii, itp… Wielu naukowców wyraziło się, że to wszystko jest mitem, inni, że trzeba je liczyć, a wybór należy do ciebie!

Jedna łyżka gryki łączy w sobie 30 kcal (dotyczy to wszystkich ziaren), 10 łyżek gryki – 300 kcal, a 100 -3000 kcal, przy czym 9 kcal=1 gram tłuszczu.

Z grubsza rzecz biorąc, jedna łyżka stołowa płatków śniadaniowych lub mały kawałek chleba ma tylko 3 gramy tłuszczu. Tak więc, dzień po dniu, po jednej łyżce na raz, można przekroczyć ilość kalorii w każdym jedzeniu.

Tak więc, w ciągu miesiąca lub dwóch, możesz mieć cały kilogram tłuszczu przyklejonego do ciebie. Wyobraź sobie… W ten sposób nie zauważamy, jak przybieramy na wadze.

Podsumowując, moja rada dla ciebie! Nie zawracaj sobie głowy, nie wchodź na wagę każdego dnia. Wprowadź zasadę ważenia się w poniedziałki. Zaufaj swojemu wewnętrznemu instynktowi i słuchaj swojego ciała. Ciało każdego człowieka jest inne.

Osoby z nadwagą mogą mieć zaburzenia hormonalne, problemy z tarczycą. To wszystko wpływa na proces odchudzania i trzeba mieć to na uwadze.
Zawsze ciesz się z każdego straconego grama. Nie ma potrzeby się smucić! To prowadzi do stresu, a ty chcesz zjeść stres.

Uśmiechnij się do siebie w lustrze, każdy wynik jest małym zwycięstwem.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

Może Ci się spodobać

Więcej w:Odchudzanie