Odchudzanie

Kazeina, laktoza i gluten

Kazeina, laktoza i gluten

Porozmawiamy więcej o nabiale i glutenie. Nie wszystko jest tak nieszkodliwe, jak się wydaje. Wcześniej wspomniałam, że nadmierne spożywanie produktów mlecznych prowadzi do powstawania cellulitu i hamuje odchudzanie.

Trzeba wiedzieć kilka rzeczy o jego szkodliwym wpływie na organizm, a następnie wyciągnąć własne wnioski co do proporcji spożycia.

  1. Po pierwsze, produkty mleczne zawierają kazeinę,
  2. po drugie, produkty mleczne zawierają laktozę i
  3. po trzecie, produkty mleczne są słabo trawione.
Kazeina
Kazeina jest białkiem mlecznym, którego rozkład przez organizm trwa bardzo długo zatrzymuje wodę, co jest niekorzystne, jeśli się odchudzasz.
Laktoza
Laktoza to w zasadzie cukier. Ważne jest dla nas, aby nie spożywać cukru i tłuszczu w połączeniu w czystej diecie.

Niewiele jest osób, które trawią produkty mleczne. Mleko nie jest w ogóle trawione w organizmie.

Wapń
Ale co z wapniem, powiecie. Mleko zawiera przecież dużo wapnia. I zbyt źle, jeśli nie wiesz, że wapń w produktach mlecznych również nie może być wchłaniany przez organizm.
A więc skąd to się bierze? Duże ilości wapnia znajdują się w rybach, owocach morza, warzywach, jagodach…

Zwróćcie uwagę, ja wcale nie nawołuję do odmawiania od twarogu, kefiru, sera i mleka. Wystarczy, że ograniczysz ich obecność w swojej diecie.

Kazeina, laktoza i gluten

Ruszamy dalej. Co to jest gluten? To białko roślinne.

Na pewno dręczy cię pytanie, dlaczego nie możesz jeść niczego związanego ze zbożami, a w ogóle wszystkiego, co zawiera gluten. Jest to konsystencja glutenu.

Wyobraź sobie klejopodobną masę płynącą przez twoje jelita i blokującą wszystkie kanały, przez które twoje ciało ma wchłaniać witaminy i minerały. Nie tylko, że nie niesie nic pożytecznego dla naszego organizmu.

Osoby, które spożywają dużo chleba, makaronów i płatków śniadaniowych często cierpią z powodu nadwagi i problemów zdrowotnych.

Warto unikać nie tylko obecności glutenu w produktach, ale także pozostałości glutenu. Czy widziałeś takie słowa na etykietach produktów?

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

Może Ci się spodobać

Więcej w:Odchudzanie