Odchudzanie

Symptomy, strach przed tłuszczami i załamania w czystym odżywianiu

Podczas przechodzenia na czyste odżywianie, w pierwszej fazie możesz odczuwać bóle głowy, złe samopoczucie, osłabienie i depresję.

W momencie, gdy ograniczymy węglowodany w naszej diecie, automatycznie spada poziom insuliny we krwi. Jest to bardzo plastyczny hormon, dlatego jego poziom jest zawsze “spiking”.

Symptomy, strach przed tłuszczami i załamania w czystym odżywianiu

Kiedy insulina wraca do normy, nasz organizm zaczyna pozbywać się nadmiaru płynów. Będziesz zaskoczony objętością, która cię opuściła. Ale nie spiesz się, aby być szczęśliwym i zachwyconym. Jak dotąd straciłeś tylko wodę, a nie tłuszcz.

Pozbywając się w naturalny sposób nadmiaru płynów, organizm pozbywa się również elektrolitów. Są to potas, magnez i sód (możesz uzupełnić organizm w te pierwiastki, kupując je w aptece, jeśli chcesz). Może to być przyczyną bólów głowy.

Pułapkę

Wielu ludzi wpada w pułapkę swoich lęków. Na przykład, przeraża ich tłuszcz. Nikt nie próbuje Cię przestraszyć jedząc masło łyżeczką. Podam państwu przykład.

Jesteśmy w sklepie i mamy dylemat! Nie wiemy, jaki rodzaj twarogu wybrać. Jest ser beztłuszczowy i jest twaróg, o różnym stopniu zawartości tłuszczu, począwszy od najniższego, a skończywszy na wysokim procencie.

Jaki twaróg wybrać?

Pochwal się, jeśli odpowiedziałeś poprawnie. Oczywiście, wysokotłuszczowy twaróg. I nawet nie dlatego, że byłoby to poprawne w czystym żywieniu, ale dlatego, że odtłuszczony twaróg nie ma żadnej przydatności i znaczenia dla naszego organizmu.

Jeśli produkt jest odtłuszczony (czyli każda odtłuszczona żywność, w tym pierś z kurczaka), ma wyższy indeks insulinowy. Nasza insulina we krwi zaczyna rosnąć, gdy jemy gotowane udko z kurczaka, niż gdy jemy smażone udko z kurczaka z tłustą skórą.

Dodajemy więcej tłuszczów do naszej diety, ale zmniejszamy ilość spożywanych pokarmów. Dzięki temu jesteśmy bardziej syci i szybciej chudniemy, ponieważ tłuszcz, najprościej mówiąc, blokuje insulinę.

Awarie

Tak… to się zdarza, tylko nie prowadzi do niczego dobrego. Kiedy pozwolisz na kawałek chleba lub jeden mały cukierek, który zostanie dodany do Twojej diety, węglowodany, które jesz, zostaną wykorzystane przez Twój organizm jako źródło energii, a tłuszcze, które jesz, zostaną odłożone w postaci tłuszczu.
Zaufaj mi, lepiej nie dać się skusić. Po 4-5 dniach od rozpoczęcia czystej diety, poczujesz niesamowity przypływ energii, energii i przyjemny stan lekkości w całym ciele.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

Może Ci się spodobać

Więcej w:Odchudzanie